Dekor Boya: İç mekan boyama ipuçları ve püf noktaları

Kendin yap boyama ve yenileme projeleri, özellikle bu tür faaliyetlerde henüz yeniyseniz, bir avuç dolusu olabilir. Söz konusu projeye nasıl devam edileceğini planlamanın yanı sıra ürün satın almak söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok şey var. Ancak bu, bu tür etkinlikleri kendi başınıza veya arkadaşlarınızın ve ailenizin yardımıyla yapmanızı engellememelidir.

Bu ev geliştirme projelerinin son rötuşları çok önemlidir. Hiçbir rahatsızlık olmamış gibi görünmesi için tüm yüzeyleri boyamanız gerekir. Bu, profesyonel olmasanız bile kendi başınıza yapabileceğiniz bir şeydir. 

Dekor Boya’da evinizi boyarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı iç mekan boyama püf noktalarını ve tekniklerini bir araya getirdik: Evinizin

  1. içindeki tüm engelleri kaldırın Her

seferinde bir odayı aldığınızdan emin olun. Boyanın zarar görmemesi için boyama alanınızdaki tüm engelleri kaldırın. Buna mobilyalar, monte edilmiş cihazlar ve küçük biblolar dahildir. Seçtiğiniz alanda boyama yaparken farklı bir yerde saklayın. 

Tüm engelleri kaldırmak, yüzeyleri boyarken daha fazla alana sahip olmanızı da sağlar. Odanın her küçük yüzeyini kapladığınızdan emin olmak için ışık anahtar plakalarını, çıkış plakalarını, resim çerçevelerini ve asma kancalarını veya çivileri de çıkarmalısınız. 

  1. Büyük engellerin etrafını bantlayın

bazı öğeler vardır Ahşap çerçeveler, taç pervazlar ve süpürgelikler gibi odaya sıkıca monte edilmiş ve çıkarılamayan. Bunları kaldırmak pahalı ve zaman alıcı olabilir. Ayrıca, onları çıkarırken bu parçalara zarar verme riskiniz de olur. 

Yapabileceğiniz şey, plastikleri üstlerine ve çevrelerine bantlayarak onları sabitlemek. Bu, çabalarınızı azaltacak ve bu öğeleri boya sıçramasından korumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, boya dökülmesini önlemek için kapı aralığını ve zeminleri plastik veya eski gazete ile bantladığınızdan emin olun.

  1. Astarı unutmayınastarlayın

Duvarlarınızı boyamadan önce, özellikle yüzey ham ahşap veya çimento malzemelerden yapılmışsa daima. Bu, boyanızı en üst düzeye çıkarmanıza ve duvarlara emilmesini önlemenize yardımcı olacaktır. 

Dekor Boya ekibinden duvarınızın rengine yakın bir astarı karıştırmasını isteyin. Bu, boya malzemelerine olan aşırı ihtiyacınızı aşırı derecede azaltmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, proje ihtiyaçlarınız için hangi astarın en uygun olacağını çalışanlarımıza sorun.

  1. Önce kenarları

boyayın Tüm engelleri kaldırdıktan, tüm yüzeyleri sivrilttikten ve astarı uyguladıktan sonra boyamaya başlayabilirsiniz. Kenarları önce en az 4 inç genişliğinde bir fırça ile boyamalısınız. Bu, kenarlar hakkında endişelenmeden daha büyük yüzeyleri boyamanızı kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda boyanızı mükemmel bir şekilde karıştırır Bazı öğeler, tüm yüzeyi boyamadan önce kenarları yaparsanız olur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.