Dekor Boya: Dış cephe boyama ipuçları

Evinizin dışınızor bir sorumluluktur. Bu kendin yap projesine başlamadan önce birçok şeyi düşünmeniz gerekiyor. Evinizin dışını etkili bir şekilde boyama sürecini tanımanın yanı sıra araştırmanız gereken malzemeler ve boya ürünleri var. 

İşte Dekor Boya olarak bu projeyi profesyonel yardım almadan da doğru yapmanıza yardımcı olmaya çalıştık. Ekibimiz, bu zorlu görevi planlarken göz önünde bulundurmanız için birkaç ipucu ve püf noktası derledi. 

Evinizin dışını boyarken göz önünde bulundurmanız gereken şeylerden bazıları şunlardır: 

  1. Evinizi yıkayın

Evinizin dışını bazen herhangi bir boya uygulamadan önce iyice yıkamanız gerekir. Bu, duvar yüzeyindeki boyanızı eşitlemenize ve evinizdeki gözle görülür kusurları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. 

Elde yıkayabilirsiniz, ancak bitirmeden önce günlerinizi alacaktır. Evinizin dışını temizlemenin en iyi yolu, yağ ve kirin yüzeyden hemen düşmesini sağlamak için yüzeyleri güçlü bir şekilde yıkamaktır. Boya ufalanırsa endişelenmeyin çünkü yine de yüzeyi yeniden boyayacaksınız. 

  1. Aynı rengi veya daha koyu bir rengi seçin

Evinizin dış renklerini değiştirmek çok zahmetli ve zaman alıcı olacaktır. Bu zorluğa hazır değilseniz, evinizi aynı renge veya daha koyu bir renge boyamalısınız. Bu, yapmanız gereken işi önemli ölçüde azaltır. 

Dış cephenizi aynı renkle boyamayı seçtiğinizde, eski ve yeni boyayı harmanlamanıza yardımcı olur. Farklı bir renge sahip olmak, nihayetinde eski rengi kapatmak için boya katmanlarına ihtiyaç duyar. Benzer bir renk veya aynı tonun daha koyu bir tonunu seçmek, işi yapmak için yalnızca bir veya iki katman uygulamanız gerektiğinden hayatınızı kolaylaştırır. 

  1. Boya kazımasını en aza indirin

Evet, özellikle hasar gördüğünde ve yontulduğunda, dış duvarlardaki boyanın bir kısmını kazımak kaçınılmazdır. Bununla birlikte, bazı alanlarda kapsamlı yongalama gerekmez. 

Yapmanız gereken tek şey, yontulmuş fazla boyayı çıkarmak. Tüm eski boyayı tamamen çıkarmanıza gerek yok. Planınız buysa, işi sizin için yapması için profesyonel bir ressam ekibi kiralamanız gerekir. 

  1. Düz yüzeylerde boya rulosu

Evinizin dış yüzeyi geniştir. Yorucu ve zaman alıcı olduğu için sadece alet olarak fırçalarla bu işi yapamazsınız. Büyük silindirlere sahip olmak, boyama işlemini hızlandırmanıza yardımcı olabilir. 

Birçok yüzeyi kaplayabilen silindirler satın aldığınızdan emin olun. Gerektiğinde buna göre geçiş yapabilmeniz için farklı boyutlarda silindirlere sahip olmalısınız. Bu silindirleri uzatma direklerine takın, böylece gününüzü bir merdivenin üzerinde hayatınızı riske atarak geçirmek zorunda kalmazsınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.