Dekor Boya: Resimle ilgili yaygın yanılgılar

Resimle ilgili her zaman yaygın yanlış anlamalar vardır. Dekor Boya’nın bu yazısını okuduğunuzda kalıp yargıları yıkın ve ne olduklarını öğrenin. Resim hakkında bilmeniz gereken yaygın yanılgılar şunlardır:

1. Tuval üzerine resim yapmalısınız. Tuval üzerine

resim yapmak yağlı boya tablolar için iyidir ve resim konusunda yeniyseniz iyi bir seçenektir. Ancak, boyamak için sadece bir tuval kullanamazsınız, bir tuval boyama yüzeyi kullanmanız gerekir. Yağlı boya için özel olarak yapılmış bir tuval boyama yüzeyini kullanabilirsiniz, ancak halihazırda evinizde bulunan bir tuval boyama yüzeyini kullanmak daha iyidir. Yağlı kanvas kullanabilirsiniz, ancak gergin kanvas da kullanabilirsiniz.

2. Büyük bir stüdyoya ihtiyacınız var Resim yapmak için büyük

bir stüdyoya ihtiyacınız olduğu doğru değil. Yeterince büyük bir odanız varsa evde boyayabilirsiniz. Ancak stüdyonuz varsa daha çok eğlenebileceğiniz doğrudur. İşinize odaklanmanıza yardımcı olacak ve her zaman biraz ilham alabilirsiniz.

3. Çok fazla fırçaya ihtiyacınız

var Boyamanın birçok yolu vardır ve bunu yapmak için çok sayıda fırça kullanabilirsiniz. Ancak, çok fazla fırçaya ihtiyacınız yok. Halihazırda sahip olduğunuz bir fırça ile başlayabilir veya iyi bir fırça satın alabilirsiniz.

4. Çok fazla boyaya

ihtiyacınız var Resim yapmaya başlamak için çok fazla boyaya ihtiyacınız yok.

Yağlı boya tablolar en pahalısı ve akrilikler en ucuzudur.

Büyük bir kazanç elde etmek istiyorsanız Van Gogh, Renoir vb. ünlü sanatçıları boyamalısınız.

Manzara, portre, natürmort vb. boyamak en zor olanıdır.

Yeni başlayan biriyseniz siyah beyaz, uzmansanız tam renkli boyamalısınız.

Bunlar resimle ilgili yaygın yanılgılardan bazılarıdır. Gerçek şu ki, tek bir gerçek yok. Karar vermek her zaman size kalmış. Bu hataları yapanın sadece sen olmadığını bilmelisin. Madalyonun diğer yüzü, resimle ilgili başka yaygın yanlış anlamaların da olmasıdır.

Resimle ilgili en yaygın yanılgılar nelerdir?

Yağlı boya tablolar en pahalılarıdır

Bu doğru değil. Yağlı boya tabloların en pahalısı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil. Akrilik boyalar daha pahalıdır. Akrilik boyalar çok dayanıklıdır ve temizlenmesi daha kolaydır. Yeni başlayanlar için en iyi seçimdir.

Büyük bir kazanç elde etmek istiyorsanız ünlü sanatçıları boyamalısınız

Bu doğru değil. Ünlü sanatçılar en pahalılarıdır. Ama durum böyle değil.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.